Історія школи

Спеціалізована школа I-III ступенів №62 з поглибленнним вивченням англійської мови Київського району м.Харкова заснована в 1959 році в мальовничому мікрорайоні П’ятихатки наукового селища ННЦ “ХФТІ“.
Майже з перших днів свого існування школа “змушена“ була стати “багато профільною“.
Навіть головна функція загальноосвітньої школи проходила з особливим навантаженням.

Перший дзвоник

Батьки учнів-недавні випускники вузів міста Харкова, переважно Держуніверситету, були людьми високого загального інтелектуального рівня і вони сподівалися, що школа забезпечить їх дітям основу такого ж рівня розвитку.
Абсолютна більшість батьків закінчили фізико-технічний факультет Держуніверситету і працювали науковцями та інженерно-технічними працівниками ХФТІ.Тому вони хотіли щоб школа була фізико-математичного профілю. Ініціатива перед Міністерством освіти України про надання школі статусу школи з поглибленним вивченням англійської мови також належить батькам учнів.

Парад ветеранів

Саме в цей час,в 1965 році,директором школи була призначена Коваль Ольга Михайлівна (1927-2006), їй вдалося створити працездатний колектив, якому під силу було виконання найбільш важливих завдань навчально-виховного процесу на високому рівні. Коваль О.М.- заслужений працівник освіти України. На її честь встановлена меморіальна дошка на фасаді школи.
Сьогодні школа вправі пишатися своїми вчителями та багатьма випускниками. Серед них:

• Лозова В.І. - професор,Академік Академії педегогічних наук України, доктор педагогічних наук України,доктор педагогічних наук,директор інституту педагогіки Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди
  • Гірка І.О. - доктор фізико-математичних наук, проректор ХНУ ім.Каразіна
  • Попова О.В. - доктор педагогічних наук, професор,викладач Харківського педуніверситету ім.Г.С. Сковороди
  • Андрєєв М.В. - начальник Харківського міського управління освіти у 2002-2006рр
  • Ричкова Л.В. - кандидат педагогічних наук, директор СШ № 36
  • Рябчиков М.Л. - доктор технічних наук, професор, завідуючий кафедрою УІПА.
  • Гацев Олександр - льотчик-випробувач,який в 21 рік ціною власного життя врятував селище в Хабаровскому краї Росії
  • Бойко С.В. - засновник авторської школи.

Нинішній директор школи Гряник Олександр Григорович,також вихованець цього колективу. 32 років тому після закінчення Держуніверситету він прийшов молодим вчителем цієї школи. Сьогодні-він гідний продовжувач кращих шкільних традицій та організатор вчительського і учнівського колективів на виконання нових завдань, що постають перед школою в нових умовах.
Творча і ділова атмосфера сприяла тому,що біля 50 випускників повернулись і працюють вчителями, продовжуючи кращі традиції своїх наставників.

/Files/images/П1_1 (4).jpg
вчителі - випускники ЗОШ №62